Iseendast teadlikuks saamine on pidevalt muutuv protsess. Üks keerulisemaid asju elus on aktsepteerida, et me inimestena polegi kunagi valmis, vaid viibime lõputul sisemisel teekonnal täis katsumusi, väljakutseid ja ootamatuid õnnehetki.

Teadlik suhe iseendaga

Lõpeta õige inimese otsimine
Kui sa kedagi paaniliselt otsid ja sinu sees on tunne, et vajad kedagi enda kõrvale suutmata üksi olla, siis järelikult otsid sa kontakti iseendaga. Järelikult on sinu sees uskumus, et teine paneb sind väärtuslikuna tundma ja sedasi paned teise poole vastutama oma õnne eest defineerides end tema kaudu. Kuid on olemas ka “mina” ja see minasuhe ongi kõige võti.
Kui sul on iseendaga kontakt ja hea suhe, pole kohta ka muretsemisel ja otsimisel, sest elu usaldades tead, et õige inimene tuleb õigel ajal ning sa ei lepigi kunagi vähemaga kui väärt oled. See müstiline keegi saabub alati, kui selleks valmis oled.

Tunne iseennast
Väga oluline on iseennast tunda – kes ma olen ja mida ma vajan? Kui me seda ei tea, siis kuidas saabki keegi vääriline meie kõrvale tulla. Uuri ja avasta ennast, pane tähele emotsioone, mõtted ja käitumist. Analüüsi, miks sa oled selline ja mis on sinust teinud sinu? Mõtle sügavalt oma valukohtadele, mis sind alati ärritab ha mis sind alati kurvaks teeb…mõtle miks. Kindlasti mõtle oma suhtemustritele, mis su elus on esinenud – võib-olla on sul üks ja sama haav korduvalt lahti kistud? Analüüsi seda. Ainult sinul on võimalus võtta vastutus oma elu eest ja ainult sinul on jõud oma elu üle.

Õpi ennast armastama sellisena nagu oled
Kui sa juba teadvustad ennast, siis sa tead, et sul on nii häid külgi kui ka neid külgi, mis sulle nii väga enda juures ei meeldi. Nüüd on aeg endaga ära leppida ja mõista, et keegi meist pole ideaalne.   Andesta, kui oled endaga halvasti ümber käinud ja leia endaga kontakt ning õpi ennast armastama täpselt sellisena nagu sa oled. Sa oled alati parimat väärt!

Isiklik areng
Õige inimene saab sinuni jõuda siis, kui isiklik arengutase on vastavuses partneri arengutasemega. Millist parterit sa soovid? Kas sa oled temaga vastavuses?

Tegelikult kõik suhted on õiged, iga sinu suhe on olnud õige. Need suhted on olnud vastavuses sinu arengutasemega. Suhted on alati peeglid ja kui sul on olnud halvad suhted, kus sind ei väärtustata, ei hinnata või ei armastata, siis järelikult sa ei tee seda ka iseenda suhtes. Järelikult sa arvadki, et sa pole väärt väärtustamist või armastust. Kui sa tahad head suhet, pead sa endaga sõbraks saama.

Järelikult arvadki kuskil sügaval, et sa pole väärt väärtustamist, armastust… Kui soovid head suhet, tuleb sul selline suhe kõigepealt iseendaga luua.

Suhete järgi, mida sa ellu tõmbad, saadki aru, kus on sinu arengutase ja kui kaugel on sinu suhe iseendaga.


Teadlik suhe partneriga

Eneseteadlikkus

Jälgi oma mõtteid, käitumist ja tundeid. Küsi endalt, miks sa nii tunned/käitud? Mis mõte vallandas sellise tunde/käitumise? Õpi oma valukohti tundma, võta vastutus oma tunnete ja heaolu eest ning ära lükka neid teisele. Ole eneseteadlik!

Mis sind enam ei teeni?
Lase lahti nendest omadustest, mis sind enam ei teeni. Võib-olla oli sul kunagi vajadus olla näiteks võimukas, et toime tulla mingi olukorraga, aga võimukus ei pea sinuga igal pool kaasas käima ning kui see enam ei teeni sind, siis lase see lahti.

Võti on andumises, mitte võitlemises. Ära võitle endaga, ära saa millestki üle. Saa selleks, mis sa tunned ja kõik ebavajalik kaob ise.

Toeta partnerit
Kui oled siiani jõudnud, tuleb sul sama teha läbi ka oma partneriga. Märka oma kaaslast ja proovi teda mõista. Rääkige ja suhelge omavahel päriselt, mida avatumalt seda parem. Rääkide ka nendest ajadest, mis tunduvad sulle tühised ja mõtetud, et teineteise vahel tõeline side luua. Ole toetav, sest sa ju saad ise aru, et muutumine ning millestki lahti laskmine ei ole kerge ja eeldab kannatlikkust.

Ühine keerlemine
Mõtle koos parteriga, mida te vajate ja soovite üheskoos kogeda? Arengukohad ongi need kohad sinus, kus on hirm, ebakindlus, viha ja muud negatiivsed tunded. Olukorrad, mis põhjustavad negatiivseid tundmusi ongi need, millega tuleb tegeleda ja tervendada. Leidke ühine soov ja tahe olla parem iseenda ja üksteise jaoks. Leidke endas tahe areneda ja muutuda iseenda parimaks versiooniks. Mõelge välja eesmärgid, mida soovite saavutada ja kuidas sinna koos jõuda üheskoos, aidake üksteist.

Võti peitub mõistmises ja toetamises, armastava ruumi loomises, kus saab vabalt ja muretult ennast avastada. Oluline on olla partnerile eeskujuks ja ise kasvada ja mitte peatuda, ja kui on õige partner, siis ta ei pidurda su arengut, vaid kasvab koos sinuga.

Tunne oma partneri valukohti ja ära vajuta nendele (et mitte tahtlikult haiget teha), vaid aita tal nendega toime tulla ning vähem valusamaks teha!


Minu mõtteid ja arvamisi saab kuulata 6. mail ja 10. juunil kohvikus Wabadus.
Vaata lähemalt siit

Kelly Kolga: Kuidas leida enda kõrvale õige inimene?
Tagged on:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *